ENGLISH

وریا طرح پارس 
بیدار و آگاه
ازنیازهای صنعت ایران

 

 

 

اخبار

 

پروژه احیا مستقیم چادرملو

شرکت معدنی صنعتی چادرملو در راستای افزایش تولید فولاد و افزایش ارزش افزوده محصولات خود و تهیه خوراک ورودی برای کارخانه فولاد سازی، اقدام به احداث یک واحد احیاء مستقیم به روش میدرکس به ظرفیت 1/55 میلیون تن در سال نموده است. محصول نهائی این  کارخانه آهن اسفنجی گرم   HDRI   و آهن اسفنجی سرد CDRI   (با قابلیت افزایش تا 1.7 میلیون تن در سال با تزریق اکسیژن) است. به همراه احداث این واحد، سایر تأسیسات جانبی شامل سیستم انتقال گندله اکسیدی، سیلوهای انباشت DRI و سیستم های خنک کن آب طراحی و اجرا خواهند شد .

فعالیت های مهندسی و ساخت ( در بخشی از تجهیزات)  این پروژه  با هماهنگی و مشارکت شرکت کوبه استیل  و شرکت ISI  انجام شده است . بر اساس توافق صورت گرفته ، لیسانس ساخت از طریق یکی از شرکت های صاحب لیسانس ایرانی صادر خواهد شد.

مهندسی و تامین تجهیزات این پروژه طی قراردادی به کنسرسیومی متشکل از شرکت پامیدکو و CPG واگذار شده است.

 انجام کلیه خدمات مهندسی این پروژه شامل مهندسی پایه ، تفصیلی ، مهندسی خرید و نظارت عالی بر ساخت و اجرا طی قرارداد مجزائی از جانب کنسرسیوم به شرکت وریا طرح پارس واگذار شده است.

پیشرفت کلی پروژه تا پایان آذر 1394 ، 55%  و پیشرفت بخش مهندسی 80% است.

 

پروژه فولاد سازی جهان آرا اروند

شرکت فولاد جهان آرا اروند، در نظر دارد یک مجتمع فولادسازی و تولید ورق گرم در منطقه آزاد تجاری صنعتی اروند خرمشهر در زمینی به مساحت 252 هکتار احداث نماید. در فاز اول این پروژه، واحد فولاد سازی و ریخته گری تختال به ظرفیت 1.2 میلیون تن در سال اجرا خواهد شد. در مراحل بعدی توسعه واحد فولادسازی و ریخته گری تختال، واحدهای گندله سازی، احیاء مستقیم و نورد برای تکمیل زنجیره تولید ورق و تولید 2.4 میلیون تن در سال، احداث می شوند.
با توجه به موقعیت منطقه احداث کارخانه، امکان تامین مواد اولیه مورد نیاز این مجتمع از داخل و خارج از کشور از طریق جاده، راه آهن و دریا میسر است. محصولات این مجتمع شامل ورق هایی که در صنایع نفت و گاز، کشتی سازی، خودرو سازی و فعالیت های ساختمانی کاربرد دارند، در بازارهای داخلی و خارجی از طریق همین مسیرهای دسترسی توزیع می شوند.
این مجتمع شامل واحدهای اصلی و واحد های جانبی و تاسیسات زیر بنایی است که پس از تکمیل آنها ظرفیت مورد انتظار حاصل خواهد شد.

شرکت Sartech  و   Sarralle  از مجموعه   Sarralle Group    مهندسی و تامین تجهیزات تکنولوژیک را بر عهده دارند.

شرکت وریا طرح پارس به عنوان مشاور مادر ، مسئولیت تهیه جانمائی کل کارخانه ، تائید طرح ، طراحی زیر ساخت، نظارت عالی بر مهندسی ، ساخت ، اجرا و راه اندازی را عهده دار است .